On the way to entrepreneurship Projesi

ANDER - Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri tarafından hayata geçirilen  On the way to entrepreneurship / Girişimcilik Yolunda isimli proje ile farklı kültür bilgi ve yeteneklere sahip gençlerin kendi bilgi ve deneyimlerini diğer katılımcılar ile paylaşmaları, aynı zamanda birlikte hareket ederek farklı fikirler ile yeni kazanımlar elde edebilmeleri sağlandı. Portekiz, Gürcistan, Belarus İtalya, Sırbistan ve Azerbaycan'dan toplam 39 kişi ile gerçekleştirilen projemizde tema olarak Gençlik girişimi ve aktif katılım ele alındı. Çok ortaklı tasarlanan proje ile konunun ulusal ve uluslararası boyutta kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi sağlandı. Programdan faydalanma oranı düşük olan komşu ortak ülkelerin projemize eş faydalanıcı olarak katılım yapması sağlanmış ve bu ülkelerden seçilen belkide daha önce hiç yurtdışı tecrübesi bulunmayan sosyal,ekonomik ve kültürel anlamda imkanı kısıtlı gençlerin projemize dahil edilmesi projeye artı değerler sağladı. Proje ile hedeflenen; topluluğa hitap etmek, öz güven kazanmak, birlikte hareket etmek, takım ve grup çalışması yetkinliğinin kazandırılması, girişimcilik ve aktif katılımın desteklenmesi, dil becerilerinin arttırılması, deneyim ve tecrübelerin paylaşılması, uluslararası alanda dostluk ve işbirliği ağının genişletilmesi gibi konulara uygulanan yaygın eğitim metotları ile başarı bir şekilde ulaşılmış, projeye katılım sağlayan her gencin projeden en verimli şekilde faydalandırılması sağlanmıştır. 

                                                                                                                     

 

ANDER - Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği  -  On the way to entrepreneurship / Girişimcilik Yolunda Projesi Ankara Page Category: Projeler
 
Paylaş
 
“Get Involved in ESC..
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 16-21 Aralık 2020 tarihinde Antalyada düzenlenen “Get Involved in ESC - Interregional P..
Read more >
It's all Greek to Gr..
Derneğimizin de katılımı ile Erasmus+ Gençlik Değişimleri programı kapsamında uygulanan "It's all Greek to me" projesi, ..
Read more >
Gönüllülük Çalıştayı..
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü münasebetiyle TC İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından d..
Read more >