Projeye Başvur

Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak Yurtdışında ortak olduğumuz proje ve faaliyetlere yönelik bilgileri bulabilir, seçtiğiniz projelere katılımcı olarak başvuru yapabilirsiniz. Derneğimiz eş faydalancısı olduğu projelere katılımcı gönderirken program kuralları arasında yer alan yaş aralığı, dezavantajlılık durumu ve programdan beklentilerin neler olduğu üzerine ön değerlendirme yapmakta, özellikle ilk defa yurtdışı tecrübesi yaşayacak ve programa gerçekten ihtiyacı olan kişilere öncelik tanımaktadır. Erasmus+ Gençlik projeleri için geçerli yaş aralığı 13-30 olup, profesyonel dil becerisi aranmamaktadır.

 

Tunus'ta ESC Fırsatı! - (Başvurular kapanmıştır )

01.04.2021 - 01.06.2021 tarihleri arasından Tunus'da gerçekleştirilecek ESC projesi için 4 gönüllü seçilecek ve projeye dahil edilecektir.  Proje gönüllülük ve gençlik katılımı ile ilgilidir. Projede sosyal farkındalık çalışmaları, atölye çalışmaları, gençlik merkezi ziyaretleri, sportif faaliyetler, hobi ve mesleki çalışmalar, ingilizce kursları vb pek çok faaliyetlere yer verilecektir. Proje için yaş aralığı 18-30 'dur.  Potansiyel katılımcıların yanı sıra (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup,  https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator_en web sitesindeki mesafe bandı göz önüne alınarak 360 euro'ya kadar seyahat masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır. katılımcıların aylık cep harçlığı + yeme içme masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır. Proje için son başvuru tarihi .18.03.2020 'dır. (ANDER proje sürecine bağlı olarak son başvuru tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar) Farklı deneyim,kültür ve bakış açılarını keşfetmek için www.anderstk.org adresini ziyaret edebilir, soru ve görüşlerinizi info@anderstk.org adresinden bizlere iletebilirsiniz. Proje detaylarına aşağıdaki infopack sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Başvuru kriterleri:
- 18-30 Yaş arasında olmak,
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya oturma iznine sahip olmak,
- Gençlik çalışmaları ve sosyal farkındalık programlarına ilgili olmak,
- Aynı anda Erasmus+ programının farklı bir alanından faydalanıcı olmamak,
- Ekibi ile projeye artı katkılar sağlayabilecek fikir ve yetkinliklere sahip olmak.
- Geçerli bir pasaporta sahip olmak. 

Not: 
- Başvurunuzu yaparken tüm alanların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduğundan emin olunuz. Eksik veya doğru olmayan bilgilerin sunulması, başvurunuzun elenmesine sebep olabilir.
- Ön değerlendirme akabinde projeye katılımı uygun bulunan katılımcılar ile başvuru formunda beyan edilen iletişim bilgileri vasıtası ile iletişime geçilecektir. Proje ve Erasmus+ programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, soru ve görüşlerinizi paylaşmak için www.anderstk.org üzerinden bizim ile temasa geçebilirsiniz.

PROJEYE BAŞVUR https://europa.eu/youth/solidarity/placement/26133_en

 

Yunanistan'da Gençlik Değişimi Fırsatı! - It's all Greek to me! (Başvurular kapanmıştır)
21.11.2019 - 27.11.2019 tarihleri arasında Yunanistan/Nafplio'da gerçekleştirilecek ''It's all Greek to me!'' isimli Gençlik değişimi projesi için 5 katılımcı seçilecek ve projeye dahil edilecektir. Aktif vatandaşlık, gençlik katılımı ve demokrasi konularını ele alacak projede tematik çalışmaların yanı sıra kültürel etkinlikler, geziler ve farkındalık çalışmaları düzenlenecek, yaygın eğitim metotlarına yer verilecektir. Proje için belirlenen yaş aralığı 18-30 dur. Ancak grup liderleri için yaş sınırı bulunmamaktadır. Potansiyel katılımcıların yanı sıra (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. ''Profesyonel dil yeterliliği'' projeye katılım yapmak için bir ön değerlendirme kriteri değildir. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup, seyahat masrafları 275 Euro, vize masrafları 50 Euro'ya kadar koordinatörce karşılanacaktır. Proje için son başvuru tarihi 29 Ekim  2019'dur. (ANDER proje sürecine bağlı olarak son başvuru tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar) Farklı deneyim,kültür ve bakış açılarını keşfetmek için www.anderstk.org adresini ziyaret edebilir, soru ve görüşlerinizi info@anderstk.org adresinden bizlere iletebilirsiniz.


Başvuru kriterleri:
- 18-30 Yaş arasında olmak,
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya oturma iznine sahip olmak,
- Gençlik çalışmaları ve sosyal farkındalık programlarına ilgili olmak,
- Aynı anda Erasmus+ programının farklı bir alanından faydalanıcı olmamak,
- Ekibi ile projeye artı katkılar sağlayabilecek fikir ve yetkinliklere sahip olmak.
- Geçerli bir pasaporta sahip olmak.

Not: 
- Başvurunuzu yaparken tüm alanların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduğundan emin olunuz. Eksik veya doğru olmayan bilgilerin sunulması, başvurunuzun elenmesine sebep olabilir.
- Ön değerlendirme akabinde projeye katılımı uygun bulunan katılımcılar ile başvuru formunda beyan edilen iletişim bilgileri vasıtası ile iletişime geçilecek, proje öncesi ayrılış öncesi eğitimi verilecektir. Proje ve Erasmus+ programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, soru ve görüşlerinizi paylaşmak için www.anderstk.org üzerinden bizim ile temasa geçebilirsiniz.

PROJEYE BAŞVUR https://forms.gle/8yv4HNhVTq4PndkZ6

 

Yunanistan'da Gençlik Değişimi Fırsatı! - Their homes are taken, their futures not     (BAŞVURULAR KAPANMIŞTIR)

ANDER (Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği ) olarak eş faydalanıcısı olduğumuz, 24.04.2017 - 01.05.2017 tarihleri arasında Yunanistan'da gerçekleştirilecek "Their homes are taken, their future not" projesi için 6 kişi seçilecek ve projeye gönderilecektir.Uluslararası boyutu ile mülteci ve sığınmacı bireylerin ele alınacağı projede, eğitsel faaliyetlerin yanı sıra, resmi ziyaretler ve farkındalık çalışmaları düzenlenecek, mevcut sorun hakkında alternatiflerin oluşturulması sağlanacaktır.   Proje için belirlenen yaş aralığı 18-30 dur. Ancak grup liderleri için yaş sınırı bulunmamaktadır. Potansiyel katılımcıların yanı sıra (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. ''Profesyonel dil yeterliliği'' projeye katılım yapmak için bir ön değerlendirme kriteri değildir. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup, seyahat masrafları 170 Euro, vize masrafları 60 Euro'ya kadar koordinatörce karşılanacaktır. Proje için son başvuru tarihi 15 Mart 2017'dır. (ANDER proje sürecine bağlı olarak son başvuru tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar) Farklı deneyim,kültür ve bakış açılarını keşfetmek için www.anderstk.org adresini ziyaret edebilir, soru ve görüşlerinizi info@anderstk.org adresinden veya +908505221589 numaradan bizlere iletebilirsiniz. 

Proje Bilgi Sayfası; Their_homes_are_taken,_their_future__not-_infopack_21058.pdf

PROJEYE BAŞVUR; https://goo.gl/forms/iTCCo49MXJ5zfIFH2

Proje başvuru sonuçları resmi web sayfamız olan www.anderstk.org ve www.facebook.com/anderstk üzerinden duyurulacak, proje için seçilecek katılımcılar ile ön hazırlık toplantısı gerçekleştirilecektir. Sürece ilişkin bilgilendirme devam edecektir.

 

Bulgaristan'da Gençlik Değişimi Fırsatı! - ACTIVate YOUrself  (BAŞVURULAR KAPANMIŞTIR)

ANDER (Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği ) olarak eş faydalanıcısı olduğumuz, 20.06.2017 - 28.06.2017 tarihleri arasında Bulgaristan'da gerçekleştirilecek ''ACTIVate YOUrself'' projesi için 5 kişi seçilecek ve projeye gönderilecektir. Aktif vatandaşlık, gençlik katılımı ve demokrasi konularını ele alacak projede tematik çalışmaların yanı sıra kültürel etkinlikler, geziler ve farkındalık çalışmaları düzenlenecek, yaygın eğitim metotlarına yer verilecektir. Proje için belirlenen yaş aralığı 18-30 dur. Ancak grup liderleri için yaş sınırı bulunmamaktadır. Potansiyel katılımcıların yanı sıra (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. ''Profesyonel dil yeterliliği'' projeye katılım yapmak için bir ön değerlendirme kriteri değildir. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup, seyahat masrafları 170 Euro, vize masrafları 30 Euro'ya kadar koordinatörce karşılanacaktır. Proje için son başvuru tarihi 1 Mart 2017'dır. (ANDER proje sürecine bağlı olarak son başvuru tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar) Farklı deneyim,kültür ve bakış açılarını keşfetmek için www.anderstk.org adresini ziyaret edebilir, soru ve görüşlerinizi info@anderstk.org adresinden veya +908505221589 numaradan bizlere iletebilirsiniz.

Proje Bilgi Sayfası; INFORMATION_PACK-_ACTIVate-YOUrself_49354.pdf 

PROJEYE BAŞVUR; https://goo.gl/forms/Zns52i8jQJzVYik72

Proje başvuru sonuçları resmi web sayfamız olan www.anderstk.org ve www.facebook.com/anderstk üzerinden duyurulacak, proje için seçilecek katılımcılar ile ön hazırlık toplantısı gerçekleştirilecektir. Sürece ilişkin bilgilendirme devam edecektir.

 

Yunanistan'da Gençlik Değişimi Fırsatı! - Multitask My Multilingualism (BAŞVURULAR KAPANMIŞTIR)

ANDER (Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği ) olarak eş faydalanıcısı olduğumuz, 21-28 Kasım 2016 tarihleri arasında Yunanistan'ın Crete adasında Chania bölgesinde gerçekleştirilecek ''Multitask My Multilingualism'' projesi için Türkiye ve derneğimizi temsilen 5 kişi seçilecek ve projeye gönderilecektir. Proje dil öğrenimi/öğretimi üzerine olduğu için dil becerisi yüksek, girişimci, aktif katılıma önem veren kişilerin seçimine önem verilecektir. (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. Proje için belirlenen yaş grubu 17-26'dır. Ancak grup liderleri için herhangi bir yaş grubu bulunmamaktadır. Proje konaklama ve yeme içme masrafları koordinatör ekibe ait olup, seyahat masrafları olarak 170 Euro , vize masrafları için 60 Euro koordinatörce karşılanacaktır. Detaylı bilgi için INFOPACK_16614.docx sayfasını ziyaret edebilir, başvurunuzu https://goo.gl/forms/ZrgVNuiBMvLA5xRZ2 linkinden google form aracılığı ile yapabilirsiniz.

İspanya Alicante'de Erasmus Fırsatı! - BAŞVURULAR KAPANMIŞTIR
29.03-06.04 2023tarihleri arasında İspanya'da gerçekleştirilecek ''In Green We Trust'' isimli Gençlik değişimi projesi için katılımcılar seçilecek ve projeye dahil edilecektir. İklim değişikliği, çevrsel sorunlar, geri dönüşüm ve doğa konularını tema edinen projede tematik çalışmaların yanı sıra kültürel etkinlikler, geziler ve farkındalık çalışmaları düzenlenecek, yaygın eğitim metotlarına yer verilecektir. Proje için belirlenen yaş aralığı 18-30 dur. Ancak grup liderleri için yaş sınırı bulunmamaktadır. Potansiyel katılımcıların yanı sıra (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. ''Profesyonel dil yeterliliği'' projeye katılım yapmak için bir ön değerlendirme kriteri değildir. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup, seyahat masrafları 360 Euro'ya kadar koordinatörce karşılanacaktır. Proje tarihleri çok yakın olduğu için son başvuru tarihi 16 Mart 2023 olacaktır. (ANDER proje sürecine bağlı olarak son başvuru tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar). 

Başvuru kriterleri:
- 18-30 Yaş arasında olmak, (Grup liderleri için yaş sınırı bulunmamaktadır),
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya oturma iznine sahip olmak,
- Gençlik çalışmaları ve sosyal farkındalık programlarına ilgili olmak,
- Aynı anda Erasmus+ programının farklı bir alanından faydalanıcı olmamak,
- Ekibi ile projeye artı katkılar sağlayabilecek fikir ve yetkinliklere sahip olmak.
- Geçerli bir Yeşil pasaporta sahip olmak.

- Başvurunuzu yaparken tüm alanların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduğundan emin olunuz. Eksik veya doğru olmayan bilgilerin sunulması, başvurunuzun elenmesine sebep olabilir.
- Ön değerlendirme akabinde projeye katılımı uygun bulunan katılımcılar ile başvuru formunda beyan edilen iletişim bilgileri vasıtası ile iletişime geçilecek, proje öncesi ayrılış öncesi bilgilendirmesi sunulacaktır. Proje ve Erasmus+ programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, soru ve görüşlerinizi paylaşmak için www.anderstk.org üzerinden bizim ile temasa geçebilirsiniz. 

- Derneğimiz proje katılımcı seçim süreçlerinde pasaport türü ayırt etmeksizin tüm başvuruları kabul etmekte, gerekli durumlarda katılımcıların vize alma süreçlerinde hertürlü desteği sunmaktadır. Ancak ilgili İspanya projesinin tarihleri çok yakın olduğu ve bu süreçte vize başvuru sürecinin tamamlanamayacağı için , sadece bu proje için YEŞİL PASAPORTU olan katılımcılar dikkate alınacaktır. Projeye kabul edilen katılımcılara cep telefonu ve mail ile bilgilendirme sağlanacaktır.

PROJEYE BAŞVUR: https://forms.gle/Bf8ARx6q5nFsoydX8

PROJE BİLGİ SAYFASI: info-pack-in-green-we-trust-d-37062.pdf

 

Hırvatistan Karlovac' ta Erasmus Fırsatı! - Training Course - Başvurular Kapanmıştır
11.04 - 19.04 2023 tarihleri arasında Hırvatistan da gerçekleştirilecek ''Hero 2'' isimli Erasmus+ Training Course projesi için katılımcılar seçilecek ve projeye dahil edilecektir. Gençlik çalışanlarının insan hakları alanında yeterliliklerini geliştirmek, gençlik çalışmalarında insan hakları değerlerinin farkındalığı, gençlik çalışanları arasında iletişim ve diyalogun geliştirilmesi ve uluslararası alanda kültür etkileşimi gibi temel konuları tema edinen projede tematik çalışmaların yanı sıra kültürel etkinlikler, geziler ve farkındalık çalışmaları düzenlenecek, yaygın eğitim metotlarına yer verilecektir. Proje için belirlenen yaş aralığı 18-30 dur. Proje bir eğitim kursu projesi olduğu için temel olarak: Gönüllü ve gençlik çalışmalarına ilgili, bilgi ve becerileri ile projeye farkındalık ve katkı sağlayabilecek, yeterli ingilizce seviyesine sahip kişilerin başvuru yapması beklenmektedir. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup, seyahat masrafları 275 Euro'ya kadar koordinatörce karşılanacaktır. Proje tarihleri çok yakın olduğu için son başvuru tarihi 30 Mart 2023 olacaktır. (ANDER proje sürecine bağlı olarak son başvuru tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar).

Başvuru kriterleri:
- 18-30 Yaş arasında olmak,
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya oturma iznine sahip olmak,
- Gençlik çalışmaları ve sosyal farkındalık programlarına ilgili olmak,
- Aynı anda Erasmus+ programının farklı bir alanından faydalanıcı olmamak,
- Ekibi ile projeye artı katkılar sağlayabilecek fikir ve yetkinliklere sahip olmak.
- Geçerli bir Yeşil pasaporta sahip olmak.

- Başvurunuzu yaparken tüm alanların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduğundan emin olunuz. Eksik veya doğru olmayan bilgilerin sunulması, başvurunuzun elenmesine sebep olabilir.
- Ön değerlendirme akabinde projeye katılımı uygun bulunan katılımcılar ile başvuru formunda beyan edilen iletişim bilgileri vasıtası ile iletişime geçilecek, proje öncesi ayrılış öncesi bilgilendirmesi sunulacaktır. Proje ve Erasmus+ programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, soru ve görüşlerinizi paylaşmak için www.anderstk.org üzerinden bizim ile temasa geçebilirsiniz.

- Derneğimiz proje katılımcı seçim süreçlerinde pasaport türü ayırt etmeksizin tüm başvuruları kabul etmekte, gerekli durumlarda katılımcıların vize alma süreçlerinde hertürlü desteği sunmaktadır. Ancak ilgili Hırvatistan projesinin tarihleri çok yakın olduğu ve bu süreçte vize başvuru sürecinin tamamlanamayacağı için , sadece bu proje için YEŞİL PASAPORTU olan katılımcılar dikkate alınacaktır. Projeye kabul edilen katılımcılara cep telefonu ve mail ile bilgilendirme sağlanacaktır.

Projeye Başvur: https://forms.gle/oaPKyrVJHYHQRiWJ6

İnfopack: hero2-infopack-1-28877.pdf

 

 Page Category: AB Fırsatları
 
Paylaş
 
“Get Involved in ESC..
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 16-21 Aralık 2020 tarihinde Antalyada düzenlenen “Get Involved in ESC - Interregional P..
Read more >
It's all Greek to Gr..
Derneğimizin de katılımı ile Erasmus+ Gençlik Değişimleri programı kapsamında uygulanan "It's all Greek to me" projesi, ..
Read more >
Gönüllülük Çalıştayı..
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü münasebetiyle TC İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından d..
Read more >