Avrupa Birliği Bakanlığı STK bilgilendirme toplantısı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülecek olan ve ilki Ankara’da gerçekleştirilen Sivil Toplum Sektörü Hibe Programları Bilgilendirme Günlerine ANDER Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak katılım sağladık. 10-11 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşen Bilgilendirme Günlerine yaklaşık 300 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katılım sağladı. Açılış konuşmasını AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet Cangir’in yaptığı toplantıda katılımcılara Sivil Toplum Sektörü Hibe programları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme Günlerinde STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, savunuculuk ve iletişim becerilerini geliştirilmesini amaçlayan “Yerel STK’lar” HibeProgramı ile kamu kurumları ve STK’lar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini hedefleyen  “Ortaklıklar ve Ağlar” Hibe Programı hakkında katılımcılara detaylı bilgi verildi. Başvuru ve Değerlendirme sürecine yönelik yapılan sunumun ardından Proje Geliştirme Çalıştayı gerçekleştirildi.

Toplantıdan kareler; 

                           

 

 

Tarih : 11.7.2017
Paylaş
 
“Get Involved in ESC..
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 16-21 Aralık 2020 tarihinde Antalyada düzenlenen “Get Involved in ESC - Interregional P..
Read more >
It's all Greek to Gr..
Derneğimizin de katılımı ile Erasmus+ Gençlik Değişimleri programı kapsamında uygulanan "It's all Greek to me" projesi, ..
Read more >
Gönüllülük Çalıştayı..
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü münasebetiyle TC İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından d..
Read more >