Avrupa Birliği Bakanlığı STK bilgilendirme toplantısı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülecek olan ve ilki Ankara’da gerçekleştirilen Sivil Toplum Sektörü Hibe Programları Bilgilendirme Günlerine ANDER Ankara Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak katılım sağladık. 10-11 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşen Bilgilendirme Günlerine yaklaşık 300 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katılım sağladı. Açılış konuşmasını AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet Cangir’in yaptığı toplantıda katılımcılara Sivil Toplum Sektörü Hibe programları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme Günlerinde STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, savunuculuk ve iletişim becerilerini geliştirilmesini amaçlayan “Yerel STK’lar” HibeProgramı ile kamu kurumları ve STK’lar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini hedefleyen  “Ortaklıklar ve Ağlar” Hibe Programı hakkında katılımcılara detaylı bilgi verildi. Başvuru ve Değerlendirme sürecine yönelik yapılan sunumun ardından Proje Geliştirme Çalıştayı gerçekleştirildi.

Toplantıdan kareler; 

                           

 

 

Tarih : 11.7.2017
Paylaş
 
Eurodesk Akreditasyo..
Derneğimiz artık, gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağ..
Devamı >
Look at the life fro..
Erasmus+ Gençlik Programları kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı ( Türkiye Ulusal Ajansı ..
Devamı >
ODTÜ Erasmus+ tanıtı..
20.11.2018 tarihinde Türkiye Ulusal Ajansı'nın da katılımı ile ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen Erasmus+ tanı..
Devamı >